Zajęcia stacjonarne

- w twoim przedszkolu lub szkole

Żaglowce – typy ożaglowania

Świat statków dla najmłodszych jest fascynujący, bo wiemy dobrze, że wszystko co nieznane ciekawi najbardziej.

Motorówki, kutry, kontenerowce, i oczywiście piękne w swej różnorodności żaglowce zaintrygują przedszkolaków. Dzieci na warsztatach poznają wybrane typy ożaglowania, znajdą różnice między nimi oraz zaprojektują swój ulubiony żaglowiec!

(15zł za osobę – grupa 10-30 osób)

Węzły żeglarskie – ósemka, sztyk, kotwiczny

Węzły – w praktyce żeglarskiej niezastąpione. To jak wiązanie sznurówek na naszym jachcie, bez tego przecież ani rusz!

Po warsztatach węzły staną się łatwe do rozwiązania i(15zł za osobę – grupa 10-30 osób)zawiązania również dla przedszkolaka!

Najmłodsi poznają żeglarskie węzły i ich zastosowanie, ucząc się dwóch lub trzech podstawowych. Samodzielnie wykonane deseczki z węzłami powędrują z uczestnikami do domu.

(15zł za osobę – grupa 10 – 30 osób)

Morska mapa z drewnianych puzzli

Morze bywa zdradliwe, a każdy wprawiony żeglarz wie, że aby podróż za horyzont, przez błękitne fale, była przyjemna i&nbps;bezpieczna, konieczna jest znajomość mapy. W końcu nie chcielibyśmy przypadkiem znaleźć się obok jakiejś góry lodowej przy Arktyce, płynąc do Afryki!

Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję własnoręcznie stworzyć jedyną w&nbps;swoim rodzaju mapę morską, bogatą w&nbps;wiele różnych znaków (przeszkody, płycizny, skarby) które można spotkać na wodzie.

Oprócz kolorowania i składania modelu, uczestników czeka podróż po kolorowym morzu kryjącym wiele zagadek do rozwiązania, by móc puścić swoje wymarzone łódki w wyprawę po mapie.

(18zł za osobę – grupa 10-20 osób)

Zawiązane pudełko na skarby z morza. 

Wszyscy mali i wielcy odkrywcy podczas swoich wypraw poszukują skarbów. Każdy pirat wie, że wszelkie klejnoty, błyszczące monety i drogocenne przedmioty zawsze ukryte są w niedostępnym miejscu. Oczywistym więc jest, że nie możemy przecież zakopać luzem swojego majątku na plaży. Potrzeba nam odpowiedniej skrzyni, pudełka na skarby!

Dzieci podczas warsztatów zrobią, z wcześniej przygotowanych materiałów kuferki na skarby, a następnie nauczą się je zawiązywać, by nikt ich nie wysypał ani nie znalazł. Warsztaty z pracami manualnymi.

(18zł za osobę – grupa 10-20 osób)