Na pokładzie

- zajęcia na przystani POLsail

Budowa i części składowe żaglowca metalowego, nitowanego na przykładzie Baltic Beauty.

Za siedmioma morzami, za siedmioma oceanami… Właśnie. Tylko że ktoś kiedyś za te morza i oceany się musiał jakoś dostać, a pieszo mogłoby być trudno. Wygląda na to, że znalazł się śmiałek, co z Neptunem postanowił zawalczyć i wybrał drogę morską oraz statek zamiast roweru. Ciekawe, prawda?

Podczas warsztatów, uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda życie na morzu podczas takiej wyprawy i będą mogli na chwilę stać się owym dzielnym marynarzem, lub jak kto woli, zręcznym piratem z kołem sterowym w ręku.

Wycieczka po żaglowcu zaprowadzi dzieci pod jego pokład, przenosząc je do żeglarskiego świata dzięki opowieściom o każdym z odwiedzanych miejsc. Na statku zawsze jest dużo pracy, dlatego w wielu punktach, czekać będą na naszych przedszkolaków zadania do wykonania, związane, z przydzielonymi na początku każdemu z uczestników, symbolami.

Grupa do 15 dzieci 1,5h – 250zł

Zarys budowy statku drewnianego na przykładzie kutra Incentive.

Opowieść o technikach stosowanych, metodach budowy, problemach eksploatacyjnych itp. Wszystko podane w formie ciekawej dla dzieci, z możliwością odrobiny manualnych zajęć. 

Grupa do 15 dzieci 1h – 200 zł

Zasady bezpieczeństwa na jachcie morskim.

Szelki, pasy, lifeliny, poruszanie się po pokładzie itp

Grupa do 15 dzieci 1,5h – 200 zł

Prace na linach.

Węzły i pamiątka „węzłowa” do zabrania z zajęć dla każdego.

Grupa do 15 dzieci 1,5h – 150zł

Ognisko z kiełbaskami

pieczywo, herbata, keczup, musztarda

10zł za osobę 1h